kineziologie one brain – mandaly – automatická kresba
Aktuálně

Kineziologie je jedna z nejznámějších metod alternativní medicíny, uznávají jí psychologové, lékaři, učitelé i laici po celém světě. Je postavena na poznatcích tradiční asijské medicíny – respektování těla a ducha. Zároveň slučuje tyto poznatky s psychoterapií a západní medicínou. Jeho tvůrci zdokonalovali tuto metodu od roku 1976 – 1983.

Tato metoda prostřednictvím jednoduchého svalového testu komunikuje s tělem a myslí člověka. Nalezne a odstraní stres a emocionální bloky. Tím že je odstraní, spustí samouzdravující reflex těla a pomáhá ke zlepšení zdraví a psychické pohody.

Kineziologie one brain pomáhá při:
Specifických poruchách učení a chování u dětí
Dlouhodobém vyčerpání, únavě a bolestech hlavy
Závislosti, fobiích, trémě, úzkosti a strachu
Chronických a psychosomatických bolestech – žaludek, střevní potíže, bolest zad, porucha spánku
Nespokojenosti ve vztazích

Průběh sezení
Klient se objedná do poradny. Po příchodu klientovi vysvětlím, v čem metoda spočívá. Zeptám se na problém, který ho přivádí. Když je problémů více, zjistím, který je pro něj prioritní. Pokud klient má zájem a nenapadá ho problém konkrétně, je možné pracovat systematicky. Ve stoje se udělají tzv. předtesty, kdy terapeut zjistí, s jakým svalem se bude dál pracovat. Terapeut se dotýká předloktí rukou klienta, které jsou natažené dopředu. Nejčastěji je to deltový, ale dá se pracovat i s prsním, zádovým, stehenním. Někdy se stane, že klient je nervózní, pociťuje strach, co se bude dít. Svaly jsou blokované, a dávají špatné odpovědi. V tom případě cvičíme cviky na uvolnění a vyčistění svalového okruhu. Poté je sval připraven dávat odpovědi ve formě ANO a NE. Ano sval je pevný a NE sval ochabne.
Tělo dává pravdivé odpovědi, a to i v případě, kdy klient vědomě pravdu říci nechce, stydí se, popírá daný problém. V buněčné paměti těla jsou uloženy všechny informace z naší minulosti tak pravdivě, jak proběhly. Vše co v poradně bude řešeno k danému tématu je důvěrné. Před zahájením odbloku se dotazuji těla na práci jemně a na povolení práce s klientem. Někdy se stane, že tělo povolení nedá. Klient je unavený, dehydrovaný, nemocný. I v tuto dobu jsou možné způsoby, jak povolení dostat. Pokud by tělo i přes to povolení nedalo, pak zjistíme nejbližší možný termín pro další návštěvu. Klient by měl přijít dobrovolně, měl by chtít problém řešit. Je nezbytná spolupráce klienta.
Při práci terapeutovi pomáhá tzv. Barometr chování. Ten je rozdělen na vědomí, podvědomí, tělo. Při testování zjistím, v které kategorii se klient s problémem nachází. To mi umožní zjistit, jak hluboko je problém uložen. Poté hledáme zážitek, který zablokoval tok energie v těle a vyvolal fyzické či psychické problémy. Zážitek zpracujeme, vložíme pozitivní infúzi nebo korekci. Odblok děláme ve věku příčiny nebo věku nejlepšího porozumění. Klient je plně přítomen a komunikuje s terapeutem. Někdy se může stát, že špatný zážitek spustí slzy, ale nemusíte se bát. Práce probíhá jemně. Zážitek není prožívám stejně jako v době, kdy se stal.. Dále se ptám, zda je ještě potřeba něco k danému tématu. Např. progrese do budoucna, zjišťuji stres na sezení, dobu za jak dlouho začne odblok fungovat, zda je potřeba úkol na doma (tzv. posilovací cviky, které mají upevnit záměr odbloku. Ptám se, zda negativní energie je na nule a pozitivní na 100%. Poté je problém zpracován správně a můžeme ukončit sezení.
Po sezení se klient může cítit unavený, je nutný pitný režim pro odplavení toxinů. Na další sezení je možné se objednat po uplynutí nějakého času. Vždy je lepší se těla zeptat, kdy nejdříve můžeme pokračovat v dalším sezení.

Kineziologie dokáže pomoci i hodně malým dětem či zvířátkům – našim domácím mazlíčkům.Tato metoda se totiž dá dělat i přes prostředníka.
Co znamená odblokování přes prostředníka?

Tohoto způsobu používáme, není-li možné testovat klienta přímo. Týká se to velmi malých či hyperaktivních dětí nebo velmi nemocných osob. Jde o naprosto rovnocenný způsob, který se svým průběhem ani výsledky nijak neliší od přímé práce s klientem.
A kdy můžeme tuto metodu využít?
U malých dětí při každé chronické bolesti, při odstranění různých strachů, pomáhá při hyperaktivitě, poruchách učení – dislexii.

U zvířátek například při překonávání strachu – pes a voda, při dlouhodobé nemoci či stresu.

Funguje to tak, že blízká osoba se lehce napojí na malé dítě či zvířátko proto nejlepší je pracovat přes matku nebo otce, u zvířátka je to páníček nebo blízký člen rodiny.

Pro objednání využijte formulář:

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *