kineziologie one brain – mandaly – automatická kresba
Aktuálně

DSC_0349u-243x300

Jmenuji se Jana Heidenreichová. Věnuji se vytváření mandal, energetických obrázků, Zentangle a Kineziologii One Brain. Všechny tyto směry jsou cestou ke klidnému, pohodovému a vyrovnanému životu a já bych vám ráda řekla, jak jsem se k nim dostala.

Největším zlomem mého života byla operace páteře. Předcházelo jí deset let problémů se zády a vyhřezlými ploténkami. S příchodem této nemoci a prožité bolesti jsem si postupně uvědomovala, že chci žít jinak a vše změnit. Po operaci jsem začala na sobě pracovat, chodila jsem na semináře, vyhledávala informace, četla knihy. Díky tomu všemu jsem pochopila, že nemoc a bolest je signálem našeho těla. Že nám naše duše prostřednictvím těla, nemoci a bolesti sděluje, že něco děláme špatně. Nejprve jsou signály nenápadné a jemné a pokud si jich nevšimneme nebo je nechceme vidět, přijdou silnější. Předposledním varováním jsou těžké nemoci, a když ani to neslyšíme, může přijít ztráta života našeho či někoho z blízkých. Na této cestě hledání jsem objevila mandaly, které mě tak zaujaly, že jsem se rozhodla se jim věnovat. Nešla jsem cestou semináře, ale začala jsem je kreslit sama. Věděla jsem, že to tak má být. Postupně jsem své mandaly více vypracovával a začala jim lépe rozumět, číst je. Pochopila jsem, jak nám krásně a jednoduše ukazují na nutné změny v našem životě.

V dnešní hektické době plné stresu a zaměřené na výkon, materiálno a kariéru, lidé podvědomě cítí, že tento stav pro ně není udržitelný. Hledají změnu, jiné možnosti, uklidnění, cestu k sobě, pomoc při řešení problémů a vztahů. Mnozí nechtějí se svými problémy jít k terapeutovi či psychologovi, ale kreslení mandal je pro ně jednodušší cesta. Koupí si omalovánky nebo kreslí svoje vlastní mandaly a postupně nalézají klid ve svém nitru, sami sebe, snadněji řeší problémy, mají jiný pohled na své vztahy, lépe se jim pracuje, mají více trpělivosti, prostě postupně mění své životy. Tvorba mandal se pro ně stává jejich vlastní terapií.

Pro děti mají mandaly vlastně stejný význam jako pro dospělé. I ony jsou plné stresu ze školy, ze vztahů s kamarády, z rodiny a z nároků na ně kladených. Také ony potřebují uklidnění a harmonii.

Na svých workshopech pozoruji, jak se roztěkané a hlučné děti uklidňují a uvolňují při tvoření mandal. Ptám se jich na název obrázku a ony často dokáží pojmenovat nejen svoji mandalu, ale i to, co je trápí a kde mají problém. Některé děti nechtějí komunikovat, vše si drží uvnitř a tvorba mandal jim tyto bloky pomáhá otevřít. Na konci dílny i ony pojmenují svůj obrázek. Je to pro ně nová možnost sebevyjádření.

Někdy se v nás s pomocí mandal otevřou silné emocionální reakce na bloky, které máme v sobě a neseme si je i dlouhá léta. Pokud nestačí pro nápravu problému práce s mandalami a naše hluboce zakořeněné emoce už nezvládneme sami, může pomoci metoda Kineziologie One Brain, kterou studuji a pomocí které pomáhám lidem. Chtěla bych dospělým i dětem umožnit změnu jejich negativního obrazu sebe sama. Neboť jakákoli negativní emoce, kterou máme ve spojení se sebou a nebo s druhými, je břemenem pro náš systém, pro náš život. Způsobuje bolesti hlavy, probdělé noci a zamlžený mozek. Tento negativní obraz, který přináší tolik bolesti a dokonce i depresí, může být snadno změněn. Pomocí této metody se změní negativní emoční prožitky na pozitivní a obnoví se tok energie v těle a my máme sílu se uzdravit. Vyléčíme jak fyzické potíže – bolesti, chronické nemoci, poruchy imunity, tak psychické – vztahy k lidem i k sobě samým, strachy, fobie a podobné potíže. Odblokováním našich emocí z minulosti měníme přítomnost, a jelikož naše pocity v přítomnosti vytvářejí budoucnost, měníme také naši budoucnost. Každá lidská duše se chce vyjadřovat svým vlastním jedinečným způsobem. Cesta k plnému vědomí, uvědomění a objevování jedinečnosti, kterou v sobě odhalíme, je tím nejnapínavějším dobrodružstvím, jaké kdy zažijeme. S technikami Kineziologie One Brain to naštěstí již nemusí být zápas, ale může to proběhnout jemně a účinně. Tato metoda představuje sjednocení těla, mysli a ducha. Jakmile spojíme tyto tři složky svého Já, získáme dostatečné sebevědomí, abychom mohli pozitivně ovlivňovat své blízké naším „dobrým“ příkladem. Prostřednictvím změny sama sebe „k lepšímu“ získáme i potřebné množství energie, abychom přeměnili planetu na svět, na nějž bychom mohli být hrdí a v němž by se nám krásně žilo.

A to je mou životní cestou.

Uložit

Uložit

Sdílejte: