20.2.2016 proběhl workshop automatické kresby v mělnické Věži

20.2.2016 proběhl workshop automatické kresby v mělnické Věži.

V krásném a starobylém prostředí Galerie ve Věži se všem moc hezky kreslilo. Kávu a čaj nám posílali výtahem a kreslení doprovázel tikon věžních hodin.

 

 

 

 

25.9. proběhl workshop automatické kresby – knihovna Letňany

Ve čtvrtek proběhl workshop automatické kresby v knihovně v Letňanech. Sešlo se přes 20 účastníků a mnozí museli být odmítnuti. Nejprve jsme si povídali o tom, co to vlastně je automatická kresba. Pak jsme se naučili, jak kreslit, jaká platí pravidla při kreslení a dále jsme už jen kreslili. Nejprve vykreslovací obrázek, abychom si vyčistili kanál napojení na Universum a zbavili se negací. Potom následoval obrázek napojovací, který nás napojil do hladiny alfa, ve které se všechny obrázky kreslí. Dále následoval pocitový obrázek, který zachycuje náš momentální pocit a stav. Potom to byly tři obrázky, pomocí kterých je možné řešit nějaký problém a odhalí se nám i výsledek. Některé obrázky jsme si vysvětlili všichni společně, abychom ukázali, jak je číst. A následoval další obrázek, a to byl léčivý obrázek.

Více času již nebylo. Ale s paní ředitelkou Babkovou plánujeme pokračování jak automatické kresby, tak kreslení mandal.

A zde je několik fotek.

Pro více energie – automatická kresba

25 Dodání energie-textVčera pršelo a já se cítila stále tolik unavená. Hlava mi padala na stůl…..proto jsem se rozhodla, že si nakreslím obrázek, který mi dodá potřebnou energii. Uprostřed je srdce jako symbol první čakry. Je uprostřed obrázku, což znamená současný život. Ze srdíčka jdou spirály oranžové – 2. čakara, a žluté – 3. čakra.  Žlutá čakra je více v budoucnosti, kdežto oranžová spíše v minulosti. Zelené lístky jsou symbolem lásky k sobě, i k bližním a je to barva srdeční čakry. Nad srdcem je světle modré kolo, které podporuje komunikaci a znázorňuje 5. čakru. Nad ním je tmavě modré 3. oko jako symobol vědění, jasnozřivosti, intuice. 7. čakru nalezneme v levé části. je zde proto, že byla rozvíjena v minulosti, v mládí. Intuitivní napojení a rozvoj se bude uskutečňovat i budoucnosti, což znázorňuje modrá květina vpravo. Dole vlevo je anděl strážný, který provázel celé mé dětství a provází mě do dnes. Vpravo je strom života, který je pevně spojen kořeny se zemí. Stejně jako rostlina, ze které vyrůstá srdce.

Víra v sebe 24.4.

vira v sebeVíra v sebe

Dnes jsem nakreslila obrázek pro sebe, který pomůže si více věřit. Je tam hodně žluté barvy a mně se moc líbí. Je to barva pozitivní, sluníčková. V levé části vidíme červené srdíčko, jehož kořeny jsou ukotvené v hnědé zemi. Rostou na něm lístečky barvy 2. a 3. čakry. Srdíčko má barvu červenou, jako má 1. čakra. Jedná se o existenci života, zajištění žití, sexuální enrgie, zrození života a ovládání. Na obrázku je vidět, že vazba na minulost tam je, ale není již na ní závislost. Každý máme kořeny, ze kterých pocházíme. Od své minulosti se nemůžeme odříznout, ale je možné si jí zpracovat, aby nás již nezatěžovala. A od minulosti jdeme do přítomnosti a směřujeme do budoucnosti. Budoucnost je v pravé části obrázku. vidíme zde rozkvět a růst, což se objevuje v zeleném srdíčku, které směřuje k jedinému zdroji energie Universu/Bohu. Modrá kytička obsahuje vyrovnaný ženský a mužský princip – růžová a modrá. Z kytičky vyletují srdíčka něžné a nezištné lásky do celého okolí. A hnědá barva dole je spojení se zemí. Oranžová a žlutá pod zemí znázorňuje žhavé zemské jádro, ve kterém je možné přetavit vše negativní. Okolo je modrá obloha, která dává volnost, naději na změny a uklidnění. Vše dotváří kvetoucí louka, která je symbolem růstu a léčení. Květy jsou zde radost ze života. Probíhá z minula, do přítomna a do budoucnosti. Označuje tak kontinuitu života a jeho věčné obrození, jeho nekonečnost.

Čištění čaker pomocí automatické kresby

Zjistila jsem díky kamarádce, že mám problémy se žlutou barvou. Vše, co bylo žluté, se mi zdálo jedovaté, citrónové, nepříjemné.  Takže mi kamarádka navedla, že mám problém se třetí čakrou. Nakreslila jsem si čakrový obrázek a opravdu, ve 3. čakře jsem cítila velikou blokaci.

Tato čakra je centrem naší síly, centrem našeho vnitřního světla. Odtud jsou řízeny mezilidské vztahy, sympatie a antipatie k jednotlivým lidem, schopnost trvalých citových vazeb. Tato oblast je spojená s játry, která analyzují přijatou potravu. Tato čakra  souvisí s ovládáním,  sebe i druhých. Dále strach a moc nad sebou i druhými.

Ostatní čakry také nemají správnou a vyváženou velikost. Největší je 7., což je duchovní čakra, napojení na Boha, na sebe sama, sídlo bytí.

Ale čakry je třeba mít vyrovnané, aby nám v životě jejich disharmonie nepůsobila potíže.

Takže jsem si čakry zharmonizovala a na druhém obrázku je vidět výsledek.

čakry-před-uprčakry-po-upr