Spatřili jste někdy vílu?

Spatřili jste někdy vílu?

Víly jsou také nazývané rusalky, divoženky či čarodějnice. Jsou to nadpřirozené bytosti, které nacházíme v mytologii celé Evropy už od dob starověku. Slovo víla je slovanského původu. Víly není snadné spatřit, protože nemají k lidem důvěru. Když však budeme často chodit do přírody, budeme v klidu a potichu, může se nám to podařit.

Jaké známe druhy víl?

Na Balkáně najdeme víly horské, které žily v jeskyních a měnily se v hady. Tamtéž najdeme i víly vzdušné, které se pohybovaly vzduchem a měly vliv na počasí. V Čechách se vyskytuje obdoba těchto bytostí pod jménem Meluzína či Větrnice. Naříkaly v komínech a na hrobech.

Žínky jsou v podstatě víly lesní. Jejich rusé vlasy byly zdrojem jejich síly a uměly se měnit v různá zvířata například koně, vlky, sokoly, labutě a laně. Uměly věštit a léčit. Vodní víly byly označovány jako rusalky a staraly se o prameny, řeky a jezera.

Jezinky obývaly vody a lesy a sváděly lidi z cest do mokřadů, kde je topily. Ošklivé a neupravené víly byly divoženky. Kradly lidské děti a vyměňovaly je za ty své. Další specifickou skupinou víl byly sudičky. Byly vždy tři a novorozeným dětem předpovídaly budoucnost.

Polednice jsou další bytosti související s vílami. V poledne obcházely pole a trestaly ty, kteří v tu dobu pracovaly, také odnášely děti. Poledne a půlnoc byla chápana jako hodina duchů a čas odpočinku. Více o vílách naleznete zde.

Víly a vztah k lidem

Víly není snadné spatřit, protože nemají k lidem důvěru. Když však budeme často chodit do přírody, budeme v klidu a potichu, může se nám to podařit.

Víly mají k lidem většinou pozitivní vztah. Snaží se jim pomáhat, podporovat je a drží nad nimi ochrannou ruku. Už dříve se lidé snažili si víly naklonit a nosili jim polní plodiny, koláče, květy a po stromech jim rozvěšovali barevné stužky.

Samozřejmě jsou i takové víly, které lidem škodí. Odnášejí jejich děti a vyměňují je za své. Lákají lidi do bažin.

O ochranu našeho domova se starají víly domů, které se tu usadily. Někdy nás mohou pěkně pozlobit a schovat nám věci, nebo je přemístit. Víly mají schopnost přinášet štěstí, ale také smůlu, mohou uzdravovat, či pomáhat s usnutím.

foto pixabay.com

Kontakt s vílami má svá pravidla

Při kontaktu s vílami musíme dodržet určitá pravidla, jinak by se nám přestaly ukazovat. Neměli bychom o nich mluvit a prozradit jejich přítomnost, také bychom neměli říkat, čím nás obdarovaly.

Maková víla

Měla jsem možnost vycítit a možná i zahlédnout několik víl, které najdete v kalendáři na rok 2023. Jednou z nich je i Maková víla, kterou si můžete stáhnout zdarma zde. Pomůže vám harmonizovat 1. čakru tím, že si ji vybarvíte.

makova vila zdarma

Tato čakra má ohnivě červenou barvu a je otevřená směrem dolů. Najdeme ji na konci páteře a kostrče. Z tohoto místa se naše životní síla zvedá spirálovitě nahoru a vyživuje všechny ostatní čakry.

Vztahuje se k hmotě, fyzickému světu, přežití, domovu, kariéře a stěhování. Dává nám sílu se prosadit a vytrvat. Propojuje nás s matkou Zemí a jejími energiemi. Souvisí s páteří, kostmi, zuby, nehty, tlustým střevem, konečníkem, prostatou a nadledvinkami.

Pokud je její energie zablokovaná, máme málo tělesné i duševní síly k překonávání překážek, trpíme pocity nejistoty a nedůvěry, vede nás to k honbě za majetkem a upřednostňování materiálna. 

Harmonizace čaker

Pokud byste měli chuť, můžete si zharmonizovat všechny čakry. Jednoduchý návod najdete v e-booku zdarma zde.

Další víly

Další víly, se kterými jsem měla kontakt, jsou víla Pampelišková, víla Ohně, Lesní víla, víla Pomněnková, víla Studánková, Luční víly, víla Deště a víla Hvězd. Také jsou víly Jarní, Letní, Podzimní a Zimní. Určitě najdete ještě mnoho druhů dalších víl.

foto pixabay.com

 

Už jste si vybarvili svou Makovou vílu? Jak se vám pracovalo? Jaká krásná víla vznikla?

Pokud byste měli chuť podělit se o obrázek své víly, budu moc ráda. Můžete mi napsat a poslat obrázek sem.

foto pixabay.com

7 kroků k dosažení rovnováhy čaker

7 kroků k dosažení rovnováhy čaker

Objevte 7 kroků, které vás povedou k dosažení rovnováhy čaker. Rovnováha je nezbytná pro náš spokojený život. Pokud této rovnováhy dosáhneme, jsme zdraví, spokojení, dobře naladění a víme, že vše je tak, jak má být. Někdy je však pro nás problém takového stavu dosáhnout, případně ho udržet.  Poradím vám, jak na to.

Energetická centra, nebo-li čakry

Než se pustíme do praxe, povím vám něco o našich energetických centrech, nebo-li čakrách.  Výraz čakra znamená otáčení, kolo. Kosmická energie proudí všude okolo nás, do nás a z nás zase ven. Podél páteře se v našem těle tvoří mocná energetická centra zvaná čakry, v nichž tato energie proudí nejsilněji. Tato centra do sebe vtahují kosmickou energii jako vodní vír a vedou ji k dalším místům v našem těle. Tyto mocné síly ovlivňují naše myšlenky, vlastnosti, zdraví a naše energetické pole. V běžném životě však většinou nejsme schopni si je uvědomit a ani s nimi pracovat. 

čakry

foto pixabay.com

Hlavních čaker je sedm a jsou seřazeny podél mozkového kmene a míchy. Jejich umístění vidíte na obrázku. Energie v nich rotuje ve spirále a jsou vzájemně propojené. Vedlejších čaker je několik tisíc. Každá čakra má svou specifickou barvu a vztahuje se k určitým žlázám, orgánům a duchovním vlastnostem, a to jak pozitivně, tak negativně. Aby bylo naše tělo zdravé, měly by čakry být v rovnováze a správně fungovat – přijímat a vydávat energii.  Pokud jsou všechny čakry v harmonii, je harmonický i náš život. 

Jak poznáme, že naše čakry nejsou v pořádku?

 • Upřednostňujeme hromadění majetku a materiálních věcí –1. čakra – tmavě červená barva     
 • Nic nového netvoříme – 2. čakra – oranžová barva 
 • Vše musí být podle nás a vše se snažíme ovlivňovat – 3. čakra – žlutá barva              
 • Neumíme přijímat ani dávat lásku sobě ani druhým – 4. čakra – zelená barva               
 • Neumíme dobře komunikovat, vyjádřit své potřeby – 5. čakra – světle modrá barva              
 • Příliš se řídíme svým rozumem, či intelektem – 6. čakra – tmavě modrá barva                      
 • Chybí nám napojení na vyšší vědomí – 7. čakra – fialová barva                                     
 • Celkově se necítíme dobře, jsme nemocní, rozladění, nervózní a náš život není šťastný.
čakry

foto pixabay.com

Jak tedy dosáhnout rovnováhy čaker?

Pohodlně se položte na záda na gauč, na podložku, do postele, na koberec…. prostě někam, kde se cítíte dobře a budete mít klid. Můžete se přikrýt, aby vám bylo teplo. Nohy můžete mít pokrčené nebo natažené podle toho, co vám je příjemné a ruce si položte na pánevní kosti na břicho. Zavřete oči a zhluboka se nadechněte a vydechněte.

Propojení dvou pólů – 1. a 6. čakry

Přeneste svou pozornost dolů do pánve a představte si kouli zářivého světla, kterou při výdechu sunete páteří obratel po obratli nahoru až do hlavy. Potom toto světlo při dalším výdechu posunujete zpět po páteři dolů do pánve. Toto cvičení uděláte 2x. Dosáhli jste propojení 1. čakry prezentující lidstvo, rod a naše kořeny se 6. čakrou prezentující mysl, rozum a individuální bytí.  

Harmonizace čaker

 1. ❤️S dalším nádechem směřujte pozornost do 1. čakry, tedy do oblasti dolní pánve/hráze a s výdechem si představte, že zde rozkvétá krásný lotosový květ červené barvy se 4 okvětními plátky. 
 2. 🧡Nadechněte se skrze 1. čakru (červený lotosový květ) a při výdechu směřujte pozornost do oblasti uprostřed břicha pod pupíkem, do 2. čakry, kde nechte vykvést oranžový lotosový květ se 6 okvětními plátky. 
 3. 💛Nadechněte se skrze 2. čakru (oranžový lotosový květ) a při výdechu směřujeme pozornost do oblasti nad pupíkem, do 3. čakry, a nechte zde vykvést žlutý lotosový květ s 10 okvětními plátky. 
 4. 💚Nadechněte se skrze 3. čakru (žlutý lotosový květ), přeneste pozornost doprostřed hrudníku do oblasti srdce na 4. čakru a při výdechu zde nechte vykvést zelený lotosový květ s 12 okvětními plátky. 
 5. 💙Nadechněte se skrze 4. čakru (zelený lotosový květ), přeneste pozornost doprostřed krku na 5. čakru a při výdechu zde nechte vykvést světle modrý lotosový květ s 16 okvětními plátky. 
 6. 💙Nadechneme se skrze 5. čakru (světle modrý lotosový květ), přenese pozornost doprostřed čela na 6. čakru a při výdechu zde nechte vykvést tmavě modrý lotosový květ se 2 okvětními plátky, které pokrývají váš obličej. 
 7. 💜Nadechněte se skrze 6. čakru (tmavě modrý lotosový květ), přeneste pozornost na vrchol hlavy na 7. čakru a při výdechu zde nechte vykvést fialový lotosový květ s 1000 okvětními plátky. Tyto plátky padají pomalu dolů a jemně zahalují vaše tělo, které je chráněno proti negativním energiím, je harmonizováno a léčeno. Vaše tělo je zdravé, silné a vitální. 

Potom pomalu přeneste pozornost na místnost, ve které ležíte, zahýbejte rukama, nohama. Dosáhli jste tělesné i duševní harmonie a jste připraveni do nového dne, případně pro kvalitní spánek. Podle toho, kdy harmonizaci provádíte. 

Máte chuť zkusit i jiný způsob dosažení rovnováhy čaker?

Mám pro vás relaxační vybarvovací kalendář Víly a energie čaker 2023. Každá víla představuje jednu čakru, nebo roční období. Vybarvováním můžete jednoduše svá energetická centra zharmonizovat a navíc můžete tvořit i se svými dětmi ❤️.

foto Jana Heidenreichová

Zdroj fotografií: pixabay.com, freepik.com