Mandaly

Pomocí mandal se můžeme kreativně vyjádřit bez strachu, že neumíme kreslit. Mandaly poskytují bezpečný prostor pro práci na sobě.

Mandaly – uvolnění, soustředění a poznání sebe sama

Vybarvování mandal slouží  jako prostředek k uvolnění, soustředění a  k poznání sama sebe. Pomáhá nám odhalit naše vlastnosti a strategie, kterou používáme při řešení situací v životě a v práci.

Jsou to vše podvědomé vzorce, které takto můžeme najít, uvědomit si je a pojmenovat, a pokud se nám nelíbí, máme možnost je i změnit. Při práci s mandalou se dostaneme do harmonie se svým nitrem.

Díky tomu se nám z těla uvolňuje napětí ze stresu nasbíraného za celý den. Je to zároveň cesta klidu, která vede k načerpání síly a současně vytváří zvláštní hluboké naladění, které má léčivý účinek.

Mandalami vyjadřujeme myšlenky a pocity, podporují fantazii a kreativitu

V současné době se mandaly používají v psychoterapii a psychiatrii, kde se díky jejich tvoření a kreslení daří navázat kontakt s apatickými pacienty.

Využívají se u postižených dětí i dospělých, pomáhají roztěkaným dětem, aby se lépe soustředily, málo komunikativním dětem navázat kontakt a s vyjádřit své pocity a myšlenky a dětem hyperaktivním se zklidnit.

Mandaly podporují fantazii a kreativitu nejen u dětí, ale i dospělých.

Moje zkušenost z mých workshopů je taková, že dospělí si velmi často vybírají mandaly s „dětskými motivy“ a naopak děti mandaly pro „dospělé“. Svědčí to o tom, že naše děti jsou dospělejší, víc než si myslíme a že my dospělí zůstáváme stále dětmi.

O mandalu se můžete zajímat z čistě estetických důvodů, ale také z důvodů její léčivé síly. Můžete ji využít jako pomůcku při relaxaci či meditaci, ale také jako prostředníka k navázání kontaktu s anděly či jinými jemnohmotnými bytostmi.

Ať už se rozhodnete použít mandalu jakkoli, jistě bude obohacením vašeho života!

Jaké mandaly si můžete objednat

Osobní originální mandala

Mandalu vytvořím přímo vám na míru na hedvábí, čtvrtku nebo jako vzor pro tetování. Na výběr je několik rozměrů. Je k tomu zapotřebí vaše fotka, celé jméno, datum narození a název města, kde žijete. Je také možné mandalu nechat vytvořit jako dárek pro někoho jiného.

Klasická mandala hotová

Nakreslila jsem přes 100 mandal, ze kterých můžete vybírat. K dispozici jsou také omalovánky a záložky s textem.

Dětská mandala hotová

Mandaly pro děti jsou specifické. Vybírat můžete z více než 20 připravených vzorů. K dispozici jsou také omalovánky a záložky s textem.

Zentangle mandala hotová

Mandal se zvířaty metodou Zentangle mám více než 40 barevných vzorů a více než 15 černobílých vzorů. K dispozici jsou také omalovánky a záložky s textem.

Mandala na hedvábí hotová

Vytvořila jsem téměř 30 mandal různých rozměrů na hedvábné vitráže. Ty, které nejsou na skladě, dokreslím.

Mandala tetovací

Mandalu jako vzor pro tetování vytvořím přímo vám na míru. Velikost se pohybuje mezi 7 až 10 cm. Je k tomu zapotřebí vaše fotka, celé jméno, datum narození a název města, kde žijete. Popřípadě dokreslím vaše stávající tetování.

Mandala psaná

Napíši pro vás mandalu s různými náměty přímo míru. Velikost se pohybuje od 17cm až do 42 cm. Je k tomu zapotřebí vaše fotka, celé jméno, datum narození a název města, kde žijete a jaké obrázek.

Mandaly je možné objednat v různých rozměrech. Pokud není mandala připravená k okamžitému odběru, zajistím kresbu, tisk a laminaci do 1 měsíce od objednávky.

Podrobnosti najdete na e-shopu.

Reference

„Mandala na zakázku – požádala jsem paní Heidenreichovou, aby mi nakreslila mandalu, protože jsem se cítila zmateně a ztraceně, a to hlavně v osobním životě, a to pak mělo vliv na můj profesní život. Už hodně dlouho přemýšlím o změně, nejvíce mne láká odjed na rok na Nový Zéland a zkusit žít nový život, dokonce můj přítel by rád odjel, ale bohužel strach z kariéry, kterou bych musela zanechat v ČR, mne stále drží zpátky. Po nakreslení mandaly pro mne mi paní H. napsala, že vidí v mé mandale potřebný rozlet a ochranu andělů.

Dnes již vím, že co mne drželo, byl můj rozum, který přebíjel mé srdce, které mi stále říká, ať odjedu, že vše bude v pořádku. Děkuji paní H. za její kresbu a otevření cesty pro mé srdce. Paní H. je úžasný pozitivní člověk, který se snaží udělat svět krásnější a lidi šťastnější, mohu ji vřele doporučit.“

Kateřina B.

Projektová koordinátorka, Kirk Roberts Nový Zéland

„Dobrý den, Jano, dnes jsem si mandalu vyzvedla na poště. Je nádherná!
A zrovna, když jsme se na ni s manželem koukali, přišel email s doplňujícími informacemi, které dávají celé mandale ještě větší silu! Moc děkuji – úplně nám rozzářila (nejen) místnost. Ať se daří!“

Katka

„Dobrý den Janičko, mandala nám dnes v pořádku došla, je nádherná a září nám tu. Jsem moc ráda za to vysvětlení, protože tuto symboliku neznám.Pro Vašíka je to podpora a krásný dárek. A Vy máte úžasný dar. Zdravíme na Větrnou hůrku a mějte se krásně.“

Zuzana Indrová

„Janka, Vaše mandaly sú proste nááádhernééé!!! Také som ešte nevidela. Jemné vzory, krásne farby a tento štýl, je to paráda. Úplne iné, ako som doteraz videla. Len tak ďalej a do ďalšej práce želám veľa zdaru a dobrej energie :-)))“

Martina Podobinová

„Milá Jano, dnes jsem dostala nový kalendář. V reálu je ještě krásnější než na obrázku. Teď ještě vhodné pastelky a odvahu se do toho pustit. Snad mi to pomůže alespoň částečně se zbavit stresu po 35 letech kantořiny a taky se začít mít ráda. Výsledek ti pošlu, ale až příští rok.“

Jarka

„Dobrý den, moc děkuji za Pracovní sešit mandal, už v něm celý týden ležím.
Děkuji za něj, je nádherný.“

Lenka P.

Dobrý den Jani, dopis dorazil a mandaly jsou krásné! Za dárečky moc děkuji 🙂 milé a velmi zajímavé:-) vytiskla jsem popisy ke všem mandalám, jednoho koníka už dcera darovala…kdybyste měla nástěnný kalendář na přístí rok, jako ten letošní, který máte na webovkách, tak bych určitě koupila;-) – budu koukat na Váš web. Mějte se moc hezky a ještě jednou děkuji.

Blanka S.

Díky za úžasný balíček, dárečky,… Ten fénix je nádherný :-). Dcerka bude skákat radostí, až jí to odpoledne ukážu. Malé děti si už také hned vybraly. Děkujeme :-).

Klára H.

Vstupte do e-shopu Z větrné hůrky a vyberte si!!!