Zentangle

Zentangle znamená propojení ZENové meditativní techniky s TANGLE, což značí zamotání, změť. Obrázek kreslený touto technikou se skládá z různých vzorů, které se prolínají, střídají a vytváří tak unikátní dílo.

Unikátní kresbou k odpočinku

Když vidíte obrázek kreslený zentanglem, máte pocit, že nejste schopni něco takového vytvořit. Ale zdání klame. Když začnete od drobných lístečků, koleček, spirálek, tak najednou zjistíte, že stále kreslíte a kreslíte a vzniká krásné dílo.

Pokud se však této činnosti budete věnovat vědomě, již po krátké době kreslení budete báječně osvěženi. Tvrdí se, že dvacet minut se zentanglem vám nahradí dvě hodiny odpoledního spánku.

Metoda Zentangle povyšuje každodenní pomalované cáry papírů na novou úroveň. Už se zde nejedná jen o krácení dlouhé chvíle, ale o rozvíjení různých dovedností.

Každý zentanglový obrázek se skládá z několika částí a různých typů vzorů. Ty se mohou slévat, protínat nebo jeden z druhého vyrůstat tak, aby vznikla nová unikátní kresba.

Není třeba gumovat, každá chyba je novou cestou

Asi před 10 lety vyprávěla kaligrafička Maria Thomas mnichovi jménem Rick Roberts, co prožívá při kreslení čar a spletitých tvarů.

Její popis se velice podobal popisu meditace a jejích účinků, které prožívají mniši. Nazvala tuto metodu „Zentangle method“, která se jako nový styl kreslení rozšířila po celém světě.

Součástí Zentanglu jsou jednoduché a opakující se kroky. Ty pomáhají našemu mozku relaxovat a přijímat novou inspiraci a snadno změnit vaši náladu. Navíc se takovéto tvoření může stát skvělým každodenním rituálem. 

Kreslení tímto způsobem lze přirovnat k meditaci, kdy jsme si vědomi každého pohybu, naše oči sledují špičku pera, nebo pastelky, což nás pozdvihne na novou úroveň.

V životě neexistuje guma a co jsme udělali, nejde odestát. Stejně tak je tomu při kreslení. To tvůrce naučí, že i domnělá chyba může být základem pro nové vzorce a neočekávaná a zajímavá nasměrování.

Každá chyba má tedy v našem životě význam a vede nás k novým pohledům a informacím.

Jaký zentangle si můžete objednat

Originální zentagle na míru

Zentangle tvořím dle fotky, nakreslím hlavu vašeho zvířete nebo i celé – vybarvené nebo jen černobílé. Pro jeho vytvoření mě kontaktujte.

Zentangle barevný hotový

Nakreslila jsem barevný zentangle hlav různých zvířat. K dispozici jsou také omalovánky. Obrázky jsou ve formátu A3 a A4. Zalaminované.

Zentangle černobílý hotový

I černobílý zentangle může být krásnou ozdobou vašeho domova a je u mě k zakoupení. K dispozici jsou také omalovánky.

Zentangle mandala hotová

Mandal se zvířaty metodou Zentangle mám více než 40 barevných vzorů a více než 15 černobílých vzorů. K dispozici jsou i omalovánky a záložky s textem.

Zentangle je možné objednat v rozměrech A3, A4. Pokud není skladem připravený k okamžitému odběru, zajistím kresbu, tisk a laminaci do 1 měsíce od objednávky.

Podrobnosti najdete na e-shopu.

Reference

Janička nakreslila mojí nejmilovanější psí holčičku Magie, moji průvodkyni. S výtvarným zpracováním jsem byla naprosto spokojená. Vedu kurzy pro děti a zkoušela jsem, jestli moji fenku poznají. Ihned ji poznaly a dokonce navnímaly její náladu a charakter.

Proto jsem u Janičky objednala k Vánocům obrázek pro mou dceru Olinku. Nechala jsem jí nakreslit její hříbě Gamonka.

Janička tvoří ze srdíčka, vřele doporučuji ❤️.

Olga

Zentangle obrázek na míru, FC Svět Radosti

Maminka mi nechala od Janičky nakreslit mého oblíbeného koníka Gamona a dala mi ho jako dárek. Obrázek je nakreslený zvláštní metodou a musím říct, že cítím, že Janička kreslila opravdu od srdce ❤️.

Také jsem dostala dárkem karty Magická poselství zvířat. Jsem nadšená. Obrázky i texty k nim jsou moc pěkné.

 

Olinka (dcera Olgy)

Zentagle koník na zakázku, FC Agroklub s.r.o.

Od paní Jany jsem si nechala podle fotky nakreslit kocoura v mandale metodou zentangle. Obrázek mi vytiskla ve velikosti 1m x 1m a zdobí mi zeď v obývacím pokoji. Kocour mi připomíná, abych si stále užívala všeho, co mi život přináší a abych se naučila říkat i NE. Moc děkuji za krásný obrázek 🙂

Veronika

Asistentka, Zentangle kocour v mandale

Vstupte do e-shopu Z větrné hůrky a vyberte si!!!